Klimatyzacja Warszawa - serwis klimatyzacji, montaż klimatyzatora. Przeglądy urządzeń klimatyzujących. Bezpłatna wycena klimatyzacji domu, klimatyzacji biura oraz klimatyzacji mieszkania​
Czy klimatyzacja grzeje
Dowiedz się czy klimatyzacja grzeje. Czy Twój klimatyzator może służyć do ogrzewania.

Udostępnij

 Klimatyzatory ratują nas, gdy na zewnątrz jest gorąco. Jednak, czy wiesz, że niektóre są równie przydatne zimą, jak w upalne lato? Podstawowa wiedza o tym, jak działają klimatyzatory, i czy każda klimatyzacja grzeje, może choć trochę ułatwić Ci podjęcie decyzji o wyborze sprzętu najbardziej dostosowanego do Twoich potrzeb.

Czytaj dalej poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Czym jest klimatyzacja?

Najprościej mówiąc, to system, który służy do chłodzenia przestrzeni.

Klimatyzatory to urządzenia, które mają różne kształty i rozmiary, ale wszystkie działają na tym samym podstawowym założeniu: Zapewniają ochłodę, usuwając ciepło z wnętrza pomieszczenia i zwracając do niego schłodzone powietrze. Klimatyzatory nowoczesne są jednak zdecydowanie bardziej wielofunkcyjne niż te podstawowe.

Jak działa klimatyzator?

Standardowy klimatyzator wykorzystuje specjalistyczną substancję chemiczną zwaną czynnikiem chłodniczym i składa się z trzech głównych elementów mechanicznych: sprężarki, wężownicy skraplacza i wężownicy parownika. Te komponenty współpracują ze sobą, aby szybko przekształcić czynnik chłodniczy z gazu w ciecz i z powrotem. Ten cykl trwa, aż klimatyzowane pomieszczenie osiągnie żądaną temperaturę.

Interesującym faktem, o którym możesz nie wiedzieć, jest to, że klimatyzator i lodówka działają głównie w ten sam sposób. Różnica polega na tym, że lodówka chłodzi niewielką, izolowaną przestrzeń, a klimatyzator utrzymuje komfortową temperaturę w domu, biurze lub przestrzeni handlowej.

Jak grzać klimatyzacją?

Zastanawiasz się, czy klimatyzacja grzeje? Jak najbardziej.

Nowoczesne klimatyzatory mogą regulować temperaturę zgodnie z Twoimi upodobaniami, zarówno latem, jak i zimą. Podczas pracy klimatyzatora zimą, urządzenie odwraca swoją funkcję i wypełnia przestrzeń ciepłym powietrzem zamiast zimnym. Oszczędzasz w ten sposób, na zakupie oddzielnego systemu grzewczego.

Klimatyzatory z funkcją grzania nazywamy pompami ciepła. Pod spodem przykład nowoczesnej pompy ciepła.

Żródło: Strona firmy Daikin, www.daikin.pl

Co to jest klimatyzacja z odwróconym cyklem?

Klimatyzacja, która grzeje to system, wykorzystujący technologię odwróconego cyklu zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia domu. To w zasadzie dwa systemy w jednym. Taki klimatyzator umożliwia odwrócenie cyklu jednostki klimatyzacyjnej (stąd nazwa „cykl odwrócony”), aby wytwarzać ciepło. Gdy urządzenie jest w trybie chłodzenia, działa jak normalny klimatyzator.

Taki sprzęt może być używany do chłodzenia domu latem oraz ogrzewania domu zimą. Wszystko za pomocą jednego energooszczędnego urządzenia. Jest to jeden z najbardziej wydajnych sposobów ogrzewania domu energią elektryczną.

Czy opłaca się grzać klimatyzacją?

Zdecydowanie tak.

Szczególną zaletą instalacji systemu odwróconego cyklu jest to, że płacisz tylko raz za urządzenie, które spełnia dwie funkcje. Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić tryb jednostki, aby przełączać się między chłodzeniem w okresie letnim a ogrzewaniem, w zimowe miesiące.

Korzystanie z klimatyzatora z funkcją grzania ma bardzo realną korzyść ekonomiczną i środowiskową: pompa ciepła zużywa mniej energii elektrycznej. Zainwestowanie w klimatyzacje która grzeje jest jak najbardziej opłacalne. Nie tylko ze względów ekonomicznych. Pomaga zaoszczędzić miejsce w Twoim domu zmniejszając w nim liczbę urządzeń.

Chcesz otrzymywać od nas wiadomości?

Podaj swój adres e-mail

Więcej do odkrycia

Klimatyzacja cennik
Klimatyzacja

Klimatyzacja cennik

Poznaj ceny klimatyzacji. Klimatyzacja Warszawa, ceny. Cena montażu klimatyzacji. Ceny klimatyzatorów

Potrzebujesz klimatyzacji do biura lub domu?

Zapewnimy Ci dobry klimat

Klimatyzacja w Twojej firmie