Klimatyzacja Warszawa - serwis klimatyzacji, montaż klimatyzatora. Przeglądy urządzeń klimatyzujących. Bezpłatna wycena klimatyzacji domu, klimatyzacji biura oraz klimatyzacji mieszkania​

Klimatyzacja domu. 4 rodzaje klimatyzatorów domu

Wybierając klimatyzator do domu warto poznać jakie są obecnie możliwości montażu klimatyzacji. W ten sposób, jeszcze na etapie projektowania domu można łatwo dopasować odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami montażu klimatyzacji domu.

Split, czyli klimatyzacja na ścianie

Klimatyzator ścienny dla domu

Klimatyzatory split, to klimatyzatory składające się z jednostki
zewnętrznej, montowanej na zewnątrz mieszkania, domu lub biura. Zadaniem
tego elementu jest odprowadzenie ciepła.

Pod spodem przykładowa jednostka zewnętrzna klimatyzacji split.

Klimatyzacja jednostka zewnętrzna
Klimatyzacja, jednostka zewnętrzna klimatyzatora split

Drugim elementem tej klimatyzacji jest jednostka wewnętrzna montowana na ścianie, nawiewająca schłodzone powietrz do wewnątrz.
Klimatyzatory montowane na ścianie są najpopularniejszym rodzajem klimatyzacji dla domów w Warszawie, Markach, Zielonce i Ząbkach.
Jest to spowodowane łatwością montażu oraz ceną takich urządzeń. Klimatyzatory typu split można zamontować bez większego problemu nie tylko w nowych domach, ale również w domach, które stoją od wielu lat.
Szybki i dość prosty montaż wpływa też na ostateczną cenę klimatyzacji. Rozwiązania z klimatyzacją naścienną są po prostu najtańsze. Dzięki swojej popularności producenci rozszerzyli gamę klimatyzatorów naściennych. Obecnie klimatyzatory naścienną są nie tylko praktyczne i wygodne, ale również elegancko prezentują się w każdym domy. Niezależnie czy potrzebujemy klimatyzacji do nowoczesnego domu, czy do domu sprzed kilkunastu lat, firma MP Chłodek dobierze zawsze odpowiednie rozwiązanie.
Zaletą klimatyzacji typu split jest szybkość montażu, cena klimatyzatorów, szeroka gama pozwalająca dobrać eleganckie rozwiązanie.

Nowoczesna klimatyzacja dla Twojego domu

Montaż i serwis klimatyzacji w domach pod Warszawą. Montujemy klimatyzatory w domach w Markach, Zielonce i Ząbkach. Klimatyzatory dostarczamy do Rembertowa i Wesołej. Dojeżdżamy z serwisem klimatyzacji do Legionowa oraz Nowego Dworu.

Klimatyzacja domu Mitsubishi w 4 kolorach
Nowoczesna klimatyzacja domu od Mitsubishi

Źródło: https://innovations.mitsubishi-les.com/pl/seria-m/msz-ln

Klimatyzacja domu przypodłogowa

Klimatyzacja podłogowa dla domu
Klimatyzacja podłogowa dla domu

Jeżeli nie chcesz, żeby klimatyzacja była widoczna dla odwiedzających, możesz skorzystać z klimatyzacji podłogowej. Stawiając klimatyzator podłogowy możemy wybrać miejsce, które będzie osłonięte przez kanapę lub narożnik. Klimatyzacja dyskretnie będzie chłodzić Twój dom w gorące dni.

Występuje wiele rodzajów klimatyzatorów przypodłogowych. Są urządzenia typu split, czyli podobnie jak w przypadku klimatyzatorów wiszących na ścianie. Mogą to być klimatyzatory posiadające wszystkie podzespoły w jednym miejscu, tak zwane monobloki. 

Klimatyzatory podłogowe mogą być nawet przenośne z jednego pomieszczenia domu do drugiego pomieszczenia domu.

Klimatyzacja przypodłogowa może być stosowana w miejscach grzejników. Wtedy w łatwy sposób można wyprowadzić ciepłe powietrze poza dom, bez ingerowania w ściany, czy sufity domu. Zaletą klimatyzacji przypodłogowej jest szybki montaż, nowoczesny wygląd, niskie koszty montażu oraz eksploatacji.

Dla klientów, którzy budują dom w Warszawie oferujemy montaż nowoczesnej i cichej klimatyzacji.

Klimatyzacja kasetonowa dla domu

Klimatyzacja domu kasetonowa

Klimatyzacja kasetonowa jest bardzo popularnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o klimatyzację biura. Ten rodzaj klimatyzacji, może być wykorzystany przy klimatyzacji domu. W nowoczesnych stodołach lub domach loftowych można wykorzystać stare kanały wentylacyjne. Wykorzystanie klimatyzacji kasetonowe daje wiele możliwości aranżacji. Chcą posiadać w swoim domu klimatyzację kasetonową, warto jednak pomyśleć o niej już na etapie projektu domu.

Klimatyzacja kasetonowa świetnie sprawdzi się przy klimatyzacji otwartych przestrzeni w domach, takich jak duży salon lub salon połączony z jadalnią. Klimatyzacja domu za pomocą klimatyzatorów kasetonowych dobrze sprawdzi się przy wentylacji i klimatyzacji poddasza.

Zaletą klimatyzacji kasetonowej jest większą moc i wydajność w porównaniu do klimatyzacji typu split i klimatyzatorów podłogowych. Tego typu klimatyzacyjna sprawdzi się doskonale w domach o dużej powierzchni.

Decydując się na klimatyzację kasetonową musimy pamiętać o zapewnieniu miejsca w suficie podwieszanym lub na poddaszu w naszym domu. Konieczne jest miejsce dla kanałów doprowadzających i odprowadzających do klimatyzatora.

Chcesz zamontować w domu klimatyzację kasetonową? Właśnie kupiłeś lub posiadasz dom i potrzebujesz klimatyzatora?

Klimatyzatory kanałowe, klimatyzacja dla biura i hotelu, ale również do domu

Klimatyzacja kanałowa Warszawa
Klimatyzacja kanałowa w domu w Warszawa

Klimatyzacja kanałowa jest bardzo popularna w budynkach biurowych oraz hotelach. W przypadku klimatyzacji kanałowej jednostka chłodząca może znajdować się na dachu domu lub może być oddalona od domu, w celu zapewnienia jak największego komfortu użytkowania. 

Do wykonania i montażu klimatyzacji kanałowej konieczne jest przygotowanie projektu rozmieszczenia kanałów klimatyzacyjnych oraz miejsc nawiewu.

Klimatyzację kanałową stosuje się w nowo budowanych domach lub w domach, w których przeprowadzany jest generalny remont domu. Klimatyzacja kanałowa nie stosuje się w gotowych domach oraz  domach wykończonych.

Zaletą klimatyzacji kasetonowej jest jej niewidoczność dla mieszkańców. Wszystkie kanały są poukrywane w ścianach podłogach i sufitach, a do pomieszczeń powietrze z klimatyzacji wydostaje się do domu wyłącznie przez estetyczne i dyskretne kratki wentylacyjne lub otwory klimatyzacyjne.

Montaż klimatyzacji
Montaz klimatyzacji

Klimatyzacja Multi split. Co to jest?

Na koniec zostawiliśmy pewną niespodziankę, czyli klimatyzacja Multi Split. Jest to jednostka klimatyzacji, pozwalająca chłodzić wiele pomieszczeń na raz. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zastosować różny rodzaj klimatyzatora w każdym z pomieszczeń domu, a potrzebujesz tylko jedną jednostkę chłodzącą.

Jaką klimatyzację do domu wybrać?

Najlepsza klimatyzacja dla domu to klimatyzacja dobrze dopasowana do potrzeb oraz możliwości finansowych. Wybierając klimatyzację należy mieć na uwadze zwłaszcza wygodę użytkowania, czyli zwracać uwagę na jakość oferowanych klimatyzatorów. Dobry klimatyzator to cichy i dobrze wkomponowany w pomieszczeni klimatyzator. 

Nie musisz się dłużej zastanawiać nad wyborem. Chętnie pomożemy. Doradzamy w doborze klimatyzacji dla domu na terenie Warszawy oraz w Markach, Wołominie, Radzyminie, Rembertowie i okolicach. Zapraszamy!