Klimatyzacja Warszawa - serwis klimatyzacji, montaż klimatyzatora. Przeglądy urządzeń klimatyzujących. Bezpłatna wycena klimatyzacji domu, klimatyzacji biura oraz klimatyzacji mieszkania​

Klimatyzacja mieszkania. Poradnik.

Co znajdziesz na tej stronie

Kilka słów o klimatyzacji mieszkania

Najpopularniejszą klimatyzacją mieszkania w bloku są klimatyzatory typu split, czyli jednostka zewnętrzna, montowana na ścianie lub na balkonie i jednostka wewnętrzna montowana na ścianie. Więcej o tym rodzaju klimatyzacji opisujemy przy okazji klimatyzacji domu.

W przypadku klimatyzacji mieszkań w Warszawie i innych miastach, z reguły wystarcza jedno urządzenie o odpowiedniej mocy. Dobór mocy klimatyzatora opisujemy na naszej stronie Klimatyzacja dla biura

Wiele jednak zależy od położenia mieszkania. Czy mieszkanie w bloku, okna ma skierowane na stronę południową, północną, czy wschodnią oraz jakiego rodzaju są okna i jaka jest ich powierzchnia.

Jakie są koszty klimatyzacji do mieszkania i koszty klimatyzatorów do mieszkania?

Koszty klimatyzacji mieszkania, podobnie jak w przypadku klimatyzacji domu jednorodzinnego lub bliźniaka, zależą w największym stopniu od powierzchni mieszkania.

Przy wyborze i wycenie odpowiedniego klimatyzatora największy wpływ na cenę klimatyzacji ma moc klimatyzatora.

Chcesz za darmo otrzymać wycenę?

Przy mieszkaniach o najmniejszej powierzchni ceny klimatyzatorów wraz z montażem zaczynają się od 2500 zł.

Na cenę mają jednak jeszcze wpływ:

 • podstawowe wymagania użytkowników
 • powierzchnia mieszkania
 • ilość pomieszczeń w mieszkaniu
 • dodatkowe wymagania stawiane klimatyzacji

Klimatyzacja. Wymagania użytkowników.

Chodzi tutaj o to czy w mieszkaniu wystarczy zamontować jedną jednostkę chłodzącą, czy konieczny jest większy komfort i klimatyzator ma być zainstalowany w wielu pomieszczeniach. Ilość splitów, ma największy wpływ na komfort używania klimatyzacji oraz na możliwość dopasowania temperatura dla wielu mieszkańców.

Klimatyzacja mieszkania. Powierzchnia.

Powierzchnia ma znaczenie zarówno przy klimatyzacji mieszkania, jak i przy klimatyzacji biura oraz klimatyzacji domu. Od tego ile metrów kwadratowych musimy schłodzić, zależy moc klimatyzacji. To przekłada się na koszty klimatyzatorów oraz instalacji klimatyzacji. Do najmniejszych mieszkań w Warszawa koszt samego klimatyzatora zaczyna się od 1500 zł. Trzeba pamiętać jednak, że są te koszty dotyczą najmniejszych kawalerek.Jeżeli chodzi o mieszkania o powierzchni  30m2
i więcej, to trzeba się liczyć z ceną od 3000 zł.

Klimatyzacja mieszkania. Ilość pomieszczeń.

Ilość pomieszczeń przekłada się  na powierzchnię mieszkania oraz na konieczność dopasowania klimatyzacji, tak żeby chłodziła nie tylko pomieszczenie w którym zainstalowany jest klimatyzator ścienny, ale również inne pomieszczenia. Można to uzyskać na kilka sposobów. O szczegóły warto pytać fachowców podczas wyceny.

Klimatyzacja. Wymagania dodatkowe.

Dodatkowym wymaganiem stawianym klimatyzacji jest na przykład możliwość ogrzewania mieszkania przez klimatyzator. W przypadku takiego rozwiązania koszty samego klimatyzatora są wyższe. Klienci często też zwracają uwagę na jakość powietrza w mieszkaniu. Dla takich wymagań stosowana jest klimatyzacja ze specjalnie dopasowanymi filtrami.

Koszty klimatyzacji zależy również o warunków montażu, dlatego żeby poznać cenę instalacji klimatyzacji, najlepiej zadzwonić do nas i umówić się na bezpłatną wycenę klimatyzacji.

Czy w każdym mieszkaniu można zamontować klimatyzację?

Klimatyzacja mieszkania Warszawa

Wybór rozwiązań do instalacji klimatyzacji w mieszkaniu jest nieograniczony. Obecnie rozwój technologi pozwala na montaż klimatyzatorów właściwie w każdym mieszkaniu.

Krótko mówiąc klimatyzacja mieszkania jest do zamontowanie w każdej lokalizacji.

Należy jednak pamiętać, że każda instalacja wymaga ustalenia z wykonawcą szczegółów. Dodatkowo przy niektórych instalacjach konieczne jest spełnienie dodatkowych warunków. W kolejnym punkcie dowiesz się jakie warunki należy spełnić przed instalacją klimatyzacji w mieszkaniu.

Jakie warunki należy spełnić przed instalacją klimatyzacji w mieszkaniu?

W przypadku instalacji w mieszkaniu może być spełnienie jednego dodatkowego warunku. Klimatyzacja mieszkania, może wymagać uzyskania zgody. Jeżeli mieszkanie jest naszą własnością wewnątrz możemy montować co chcemy.

W przypadku montażu stałej klimatyzacji w mieszkaniu, konieczne jest zamontowanie jednostki zewnętrznej.

Może ona znajdować się na balkonie lub na ścianie budynku. W każdej wspólnocie i każdym budynku sprawy własności mieszkań wyglądają inaczej, dlatego warto sprawdzić czy balkon jest naszą własnością, czy jednak należy do części wspólnych budynku.

Jeżeli balkon jest naszą własnością to możemy instalować klimatyzację mieszkania bez żadnych pozwoleń. Na balkonie działamy tak ja w mieszkaniu.

Jeżeli natomiast jest to część wspólna, to tak jak przy montaży na ścianie budynku, żeby zamontować klimatyzację w mieszkaniu musimy uzyskać zgodę zarządcy lub administratora budynku.

Wystarczy złożyć odpowiednie pismo i nie powinno być z tym problemów. Musimy jednak o tym pamiętać przed montażem.

Klimatyzacja mieszkania Warszawa LG
Klimatyzacja mieszkania. Najczęściej wybierany klimatyzator do mieszkania.

Dlaczego warto zainstalować klimatyzację?

Klimatyzacja mieszkania ma jedną podstawową rolę, zapewnić nam komfort i wygodę w naszym mieszkaniu. Są jednak też dodatkowe atuty montażu klimatyzacji w mieszkaniu.

Poza zaspokojeniem naszych potrzeb klimatyzacja to również pewnego rodzaju inwestycja. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że instalując w mieszkaniu klimatyzację, podnoszą wartość mieszkania.

Warto zwrócić uwagę, ze przy zakupie nowego mieszkania montaż klimatyzatora, jeżeli mieszkanie jest w stanie deweloperskim, jest najszybsze. Jest to też dlatego najtańsza klimatyzacja mieszkania.

Warto zainwestować w klimatyzację mieszkania od razu po zakupie mieszkania, zanim zaczniemy prace remontowe. W ten sposób sprzedając mieszkanie, możemy otrzymać za nie 5-10% większą kwotę.

Podsumowanie, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji do mieszkania

Klimatyzacja mieszkania powinna spełniać kilka podstawowych funkcji. W punktach kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę przed wyborem klimatyzacji do mieszkania:

 • gdzie możemy zamontować klimatyzację w  mieszkaniu?
 • czy klimatyzacja mieszkania wymagać będzie uzyskanie zgody administratora budynku?
 • jak głośny jest klimatyzator oraz jego jednostka zewnętrzna i gdzie je umieścić?
 • czy klimatyzator będzie w widocznym miejscu?
 • czy zależy nam na wyglądzie klimatyzacji split?
 • czy chcemy, żeby klimatyzacja służyła nam również do ogrzewania?
 • jakie filtry ma posiadać klimatyzacja mieszkania?
 • gdzie i w jaki sposób będzie możliwa regulacja temperatury?
 • czy potrzebujemy funkcji nawilżania powietrza?

Wybierzemy najlepszą klimatyzcję

Dla Ciebie i Twoich bliskich
Klimatyzacja Warszawa MDV
Klimatyzacja do mieszkania MDV