Klimatyzacja Warszawa - serwis klimatyzacji, montaż klimatyzatora. Przeglądy urządzeń klimatyzujących. Bezpłatna wycena klimatyzacji domu, klimatyzacji biura oraz klimatyzacji mieszkania​

Jak wybrać klimatyzację do biura?

Klimatyzacja biura wymaga uwzględnienia wielu czynników, przy wyborze odpowiedniego klimatyzatora i rodzaju klimatyzacji.

Przy wyborze klimatyzacji do biura ważny jest rozkład pomieszczeń oraz ilość i umiejscowienie osób pracujących w danym pomieszczeniu.

Klimatyzacja biura powinna zapewniać jednakowy komfort pracy, każdemu z pracowników.

W pierwszej kolejności warto zastanowić się jaki rodzaj klimatyzatorów będzie najbardziej pasować do naszego biura.

Czy ma to być klimatyzacja split, klimatyzacja kasetonowa, czy może po prostu klimatyzator podłogowy. O rodzajach klimatyzatorów można przeczytać więcej tutaj.

Montaż klimatyzacji w biurze w Warszawie

Warszawa jest największym polskim miastem. Znajduje się tutaj też najwięcej powierzchni biurowych. Montaż klimatyzacji w biurach w Warszawie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Każda lokalizacja i każdy rodzaj biura jest inny.
Jednym z kryteriów doboru odpowiedniego klimatyzatora jest moc klimatyzatora. Moc klimatyzatora należy dobierać pod powierzchnię biura.
Klimatyzacja do biura

Jaką moc powinien mieć klimatyzator w biurze? Powierzchnia biura, a moc klimatyzatora. Moc klimatyzatora do powierzchni

Powierzchnia biura Moc klimatyzatora
do 25 m2
2,5 kW
do 30 m2
3,0 kW
do 50 m2
5,0 kW
do 70 m2
7,0 kW

W tabeli powyżej podane dane mają charakter orientacyjny, ponieważ poza powierzchnią biura należy uwzględnić inne czynniki.

Patrząc jednak na tabelę można zauważyć, że przy najprostszych obliczeniach, moc klimatyzacji dla pomieszczeń biurowych możemy sami łatwo obliczyć.

Wystarczy powierzchnię jaką chcemy chłodzić klimatyzatorem należy podzielić przez 100. Otrzymany wynik to nasza moc klimatyzacji w kW.

Klimatyzacja biura, co jeszcze jest ważne poza powierzchnią pomieszczenia?

Klimatyzacja wpływa na jakość otoczenia Twoich pracowników, a jeżeli pracownicy są zadowoleni to i efektywność ich pracy rośnie.

W zależności od rodzaju pomieszczenia, wielkości pomieszczenia oraz układu pomieszczenia montujemy odpowiedni rodzaj klimatyzatorów.

Przy planowaniu odpowiedniej klimatyzacji w biurze poza wcześniej wymienionymi, konieczne jest zwrócenie uwagi na ilość osób przebywających w każdym z pomieszczeń. Od ilości osób pracujących w każdym z pomieszczeń, będzie zależeć ilość ciepła jaka powstaje w pomieszczeniach biurowych.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na odpowiednią klimatyzację biura jest ilość oraz rodzaj urządzeń elektrycznych znajdujących się w pomieszczeniach. Urządzenia takie jak komputery, drukarki, serwery lub nawet ekspresy do kawy emitują ciepło. Bez uwzględnienia wydatku ciepła na te urządzenia można nieprawidłowo dobrać moc klimatyzacji.

Ostatnie dwa parametry wpływające na dobór odpowiedniej klimatyzacji do biur w Warszawie i nie tylko, związane są ze słońcem. Chodzi o wielkość powierzchni szklanych oraz w jakim kierunku świata występują powierzchnie szklane.

Mają one wpływ na ilość i moc ciepła dostarczanego przez słońce. W przypadku witryn sklepowych lub biur z dużą ilością powierzchni szklanych konieczne może być zastosowanie dodatkowej klimatyzacji kanałowej w celu zapewniania maksymalnego komfortu w biurze.

Klimatyzacja biura podsumowanie

Klimatyzacja biura to często skomplikowane obliczenia, żeby dobrać odpowiedni rodzaj klimatyzacji.

Chcesz za darmo otrzymać wycenę?
My dobierzemy odpowiednią klimatyzację

Co uwzględnić przy projektowaniu klimatyzacji biura?
Oto kilka punktów, które mogą być pomocne przy projektowaniu odpowiedniej klimatyzacji biura
  • powierzchnia biura
  • układ pomieszczeń
  • ilość osób oraz miejsce i sposób pracy
  • rodzaj i ilość urządzeń emitujących ciepło
  • nasłonecznienie biura
  • ilość i rodzaj „szklanych ścian”

Do klimatyzacji biura instalujemy urządzenia producentów: