Klimatyzacja Warszawa - serwis klimatyzacji, montaż klimatyzatora. Przeglądy urządzeń klimatyzujących. Bezpłatna wycena klimatyzacji domu, klimatyzacji biura oraz klimatyzacji mieszkania​

Klimatyzator- wszystko, co musisz wiedzieć.

Klimatyzator
Klimatyzator. Co to jest klimatyzator? Co warto wiedzieć o klimatyzatorach

Udostępnij

Systemy klimatyzacyjne występują w kilku typach. Od dużych centralnych systemów napędzanych sprężarkami zewnętrznymi po małe jednostki, które stoją na podłodze lub są montowane w oknie. Bez względu na formę, mają one podobne elementy robocze i główny cel: przenosić ciepło i wilgoć z wnętrza domu na zewnątrz.

Jak działa klimatyzator?

Ciepło w twoim domu jest pochłaniane i przenoszone na zewnątrz za pomocą czynnika chłodzącego lub „chłodziwa”. Czynnik chłodniczy znajduje się wewnątrz wężownic, które przemieszczają się przez system zamknięty. Wężownice prowadzą czynnik chłodniczy z wnętrza domu na zewnątrz i z powrotem do środka.

Stacje wzdłuż trasy manipulują stanem, ciśnieniem i temperaturą czynnika chłodniczego tak, aby w określonych punktach pochłaniał lub odrzucał ciepło. Stacje te obejmują:

• Parownik

• Kompresor

• Skraplacz

 

Przy wszystkich typach klimatyzatorów dostępnych na rynku wybór odpowiedniego urządzenia może wydawać się trudny.

Postanowiliśmy trochę przybliżyć wam dostępne na rynku modele klimatyzatorów.

Klimatyzacja centralna

Spośród wszystkich typów klimatyzatorów jest to najpopularniejszy rodzaj systemu chłodzenia ze względu na swoją wydajność. Klimatyzatory centralne cyrkulują chłodne powietrze kanałami nawiewnymi i powrotnymi. Kanały nawiewne i rejestry, które znajdują się w ścianie lub podłodze, przenoszą schłodzone powietrze do domu. Następnie, gdy powietrze się nagrzeje, krąży z powrotem do kanałów nawiewnych.

 

Instalacja centralnego systemu klimatyzacji wymaga dużo planowania i przygotowań. Jeśli zainstalujesz system o niewłaściwym rozmiarze, nawet jeśli jest energooszczędny, przekonasz się, że koszty mediów są wyższe, niż powinny.

Klimatyzator bezkanałowy, mini-split

Bezkanałowe, mini-split systemy podobnie jak centralne systemy klimatyzacyjne, posiadają zewnętrzną sprężarkę oraz wewnętrzną jednostkę manipulacyjną.

 

Jeśli chcesz ochłodzić poszczególne pomieszczenia w swoim domu, ten rodzaj klimatyzatora może być właśnie dla Ciebie. Wiele bezkanałowych systemów typu mini-split może mieć aż cztery wewnętrzne jednostki manipulacyjne, z których wszystkie są podłączone do jednostki zewnętrznej. Każda strefa ma własny termostat, dzięki czemu można odpowiednio dostosować temperaturę do każdego pomieszczenia.

Jest to szczególnie korzystne, jeśli chcesz schłodzić tylko konkretną część domu.

Klimatyztor okienny

System ten jest instalowany w oknie pokoju i chłodzi tylko jedno pomieszczenie.

Jednostki okienne chłodzą, emitując ciepłe powietrze z tyłu i wdmuchując do niego chłodne.

Tego rodzaju klimatyzatory są najlepsze dla osób mieszkających na małych przestrzeniach. Niestety nie są w stanie ochłodzić całego domu czy mieszkania.

Klimatyzator przenośny

Podobnie jak klimatyzatory okienne, klimatyzatory przenośne przeznaczone są do chłodzenia tylko jednego pomieszczenia.

Są łatwe w instalacji, wszechstronne i niedrogie. Klimatyzatory przenośne są uważane za kolejny generator jednostek okiennych. Klimatyzator tego typu pobiera powietrze z pomieszczenia i chłodzi je, a następnie kieruje z powrotem do pomieszczenia. Urządzenie następnie wypuszcza ciepłe powietrze na zewnątrz za pomocą węża wylotowego zainstalowanego w oknie.

Chcesz otrzymywać od nas wiadomości?

Podaj swój adres e-mail

Więcej do odkrycia

Klimatyzacja cennik
Klimatyzacja

Klimatyzacja cennik

Poznaj ceny klimatyzacji. Klimatyzacja Warszawa, ceny. Cena montażu klimatyzacji. Ceny klimatyzatorów

Potrzebujesz klimatyzacji do biura lub domu?

Zapewnimy Ci dobry klimat

Klimatyzacja w Twojej firmie